FT: największe niemieckie firmy zatrudniły tylko 54 uchodźców

opublikowano: 15-07-2016, 10:14
Obserwuj w MójPB:

Wicekanclerz Sigmar Gabriel napisał list do szefów największych niemieckich firm z żądaniem zwiększenia zatrudnienia uchodźców, informuje The Financial Times.

List wicekanclerza jest reakcją na wynik badania, z którego wynikło, że największe niemieckie firmy zatrudniły tylko 54 uchodźców. Tymczasem tylko w ubiegłym roku przybyło ich do Niemiec ok. 1 mln. Rząd Angeli Merkel ogłosił za swój cel jak najszybsze włączenie ich do siły roboczej. Okazało się jednak, że pomimo dużej liczby wolnych miejsc pracy w Niemczech, w czerwcu było ich 665 tys., zatrudnienie uchodźców nie postępuje. Z badania przeprowadzonego przez dziennik Frankfurter Allgemeine wynika, że 30 topowych niemieckich firm zatrudniło łączne tylko 54 uchodźców, z czego Deutsche Post aż 50.

Sigmar Gabriel
Reuters/FORUM

Rzecznik niemieckiego koncernu Bayer tłumaczy, że choć uchodźcy mają motywację i chęć uczenia się, to „pochodzą z krajów, w których systemach edukacyjnych przedmioty ścisłe są słabo nauczane, a to jest to, czego potrzeba aby pracować w Bayerze”. Przyznał, że koncern jak dotąd nie zatrudnił żadnego uchodźcy.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Polecane