"FT": Niepokój inwestorów o francuskie referendum ws.konstytucji UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-04-2005, 07:24

Międzynarodowi inwestorzy niepokoją się coraz bardziej, że Francja odrzuci europejski traktat konstytucyjny, co sprawi, iż ucierpi euro i zachwieją się rynki krajów aspirujących do Unii Europejskiej - pisze w poniedziałek w internetowym wydaniu brytyjski dziennik "Financial Times".

Międzynarodowi inwestorzy niepokoją się coraz bardziej, że Francja odrzuci europejski traktat konstytucyjny, co sprawi, iż ucierpi euro i zachwieją się rynki krajów aspirujących do Unii Europejskiej - pisze w poniedziałek w internetowym wydaniu brytyjski dziennik "Financial Times".

    Ostatnie sondaże pokazują, że zwiększa się możliwość, iż francuscy wyborcy obalą konstytucję UE podczas referendum 29 maja, co kiedyś byłoby czymś nie do pomyślenia. Badanie Ifop, przeprowadzone dla gazety "Journal du Dimanche", która wydrukowała wyniki ankiety w niedzielę, wskazuje, że 55 wyborców głosować może na nie.

    Konstytucja zaś, zawierająca nowy zbiór zasad dla UE i wzmacniająca wspólne działania w takich dziedzinach jakgospodarka, polityka zagraniczna i obrona, musi być zaaprobowana przez wszystkie 25 państw, zanim wejdzie ona w życie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / "FT": Niepokój inwestorów o francuskie referendum ws.konstytucji UE