"FT" o tym, co łączy polskich dentystów i tanie linie lotnicze

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-12-2005, 08:42

Na nowych tanich liniach lotniczych korzysta nie tylko branża turystyczna, ale też m.in. dentyści - pisze piątkowy "Financial Times".

Na nowych tanich liniach lotniczych korzysta nie tylko branża turystyczna, ale też m.in. dentyści - pisze piątkowy "Financial Times".

    Gazeta jako przykład podaje polskich specjalistów, których grono pacjentów rozszerzyło się m.in. o przybyszów z Wielkiej Brytanii czy Irlandii.

    Brytyjski dziennik podkreśla, że tylko w tym roku polskie lotniska odnotowały 30 proc. wzrost pasażerów - w tym także te mniejsze, prowincjonalne. Podobna sytuacja - jak dodaje "FT" - jest też w innych nowych krajach członkowskich, np. na Węgrzech, gdzie w ciągu 10 miesięcy tego roku liczba pasażerów zwiększyła się o 27 proc.

    "Rynek przekształcił się po włączeniu do Unii Europejskiej nowych krajów członkowskich" - zaznacza "FT" dodając, że wiązało się to z rozszerzeniem wspólnej polityki lotniczej - tzw. otwartego nieba.

    Równocześnie, jak dodaje gazeta, intensywnie wzrosła konkurencja na rynkach lotniczych - np. w Pradze swoje usługi oferuje 14 tanich przewoźników.

    "FT" podkreśla, że tanie linie lotnicze są dla krajowych rynków źródłem różnego rodzaju klientów. M.in. Austriacy, Niemcy, Duńczycy korzystają nie tylko z dentystów, ale też np. centrów odnowy biologicznej czy chirurgów plastycznych na Węgrzech, w Czechach czy Polsce. Przyjeżdżają, bo ich zdaniem specjaliści z nowych krajów członkowskich są bardzo dobrzy i tańsi.

    Na tanich lotach dobry interes robią też domy publiczne - dodaje dziennik.

    Gazeta przypomina również, że klientami tanich przewoźników są osoby pracujące zagranicą - np. Polacy z Wielkiej Brytanii. Dawniej mogli oni pozwolić sobie co najwyżej na jedną czy dwie wizyty w roku u rodziny w Polsce, teraz mogą przyjeżdżać do kraju każdego miesiąca.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane