FT: prezydent Tanzanii kazał kupić armii całe tegoroczne zbiory nerkowców

opublikowano: 20-11-2018, 14:21

Decyzja prezydenta to skutek sporu między rolnikami oferującymi nerkowce, a prywatnymi zagranicznymi pośrednikami, którzy nie chcieli ich kupić po proponowanych cenach, pisze The Financial Times.

Prezydent John Magufuli uznał, że prywatni pośrednicy próbują wykorzystać rolników zmuszając ich do obniżenia ceny. Dlatego podwoił ją i nakazał armii kupić tegoroczne zbiory.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Kupimy całe zbiory, potem poczekamy na kupców i zjemy resztę tego co nie zostanie sprzedane – ogłosił prezydent Tanzanii, cytowany przez AFP.

The Financial Times pisze, że zakup nerkowców to kolejna interwencja prezydenta, mającego przydomek „buldożer”, w sektorze prywatnym. Wcześniej oskarżał spółki górnicze o zaniżanie podatków i regularnie utyskuje na prywatne inwestycje w kraju, pisze gazeta.

FT zwraca uwagę, że działania prezydenta spowodowały wzrost cen nerkowców o 10 proc. od listopada. Sytuacja zmieni się kiedy w lutym pojawia się na rynku orzechy pochodzące z Nigerii, Wietnamu i Indii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu