FT: Swisscom ma największe szanse kupna Cesky Telecom

(Marek Druś)
03-02-2005, 09:13

Swisscom jest najpoważniejszym faworytem do kupna większościowego pakietu akcji Cesky Telecom, pisze czwartkowy The Financial Times. Dzisiaj upływa termin składania wstępnych ofert przez zainteresowanych inwestorów.

Swisscom jest najpoważniejszym faworytem do kupna większościowego pakietu akcji Cesky Telecom, pisze czwartkowy The Financial Times. Dzisiaj upływa termin składania wstępnych ofert przez zainteresowanych inwestorów.

Według The Financial Times, z rywalizacji o kupno przejęcie kontroli nad ostatnim w Europie Wschodniej państwowym narodowym telekomem wycofa się duński TDC. Według mediów, zainteresowane kupnem akcji Cesky Telecom były także France Telecom, Vodafone, Telefonica i Belgacom. Analitycy sądzą jednak, że niewiele z nich zdecyduje się na złożenie oferty. Michael Shipton, dyrektor ds. strategii Swisscom uważa nawet, że spółka jako jedyna złoży ofertę. Podkreślił silną pozycję finansową szwajcarskiego telekomu oraz to, że jako jedyny nie zamierza on wydzielić z Cesky Telecom operatora sieci komórkowej.

Pavel Kuta, wiceprezes czeskiego Narodowego Funduszu Własności mówił na początku stycznia, że o informacje dotyczące warunków uczestnictwa w przetargu na sprzedaż 51,1 proc. akcji Cesky Telecom wystąpiły cztery podmioty finansowe i pięć telekomunikacyjnych. Wartość pakiety szacuje się na 2,5 mld EUR.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / FT: Swisscom ma największe szanse kupna Cesky Telecom