FT: Według policji, zamach na londyńskie City to kwestia czasu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-08-2005, 08:08

Atak terrorystyczny, którego celem będzie londyńskie City, to po prostu kwestia czasu - ostrzegł w środowym wydaniu "Financial Times" szef policji tej finansowej dzielnicy Londynu.

Atak terrorystyczny, którego celem będzie londyńskie City, to po prostu kwestia czasu - ostrzegł w środowym wydaniu "Financial Times" szef policji tej finansowej dzielnicy Londynu. "Co, jeśli nie centra finansowe, jest lepszym celem, kiedy chce się uderzyć we władzę, skrzywdzić ludzi i spowodować maksymalne zniszczenia jednocześnie?" - pyta retorycznie James Hart na łamach "FT".

Hart powiedział gazecie, że od 11 września 2001 roku City wielokrotnie było penetrowane przez terrorystów, którzy przeprowadzali tam - jak to określił - "wrogie rozpoznania".

"Nie ulega wątpliwości, że wiele razy przeprowadzano tutaj rekonesanse" - zaznaczył Hart w rozmowie z dziennikarzami "FT". Uspokoił jednak, że dotychczas w takich przypadkach skutecznie interweniowała policja i odpowiednie służby.

Według rozmówcy "FT", City nie jest przygotowane na ewentualny zamach, bo tylko w około połowie obiektów wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane