FT: Wonga rozważa ogłoszenie niewypłacalności w Wielkiej Brytanii

opublikowano: 27-08-2018, 08:33

W niedzielę Wonga potwierdziła, że rozważa wszelkie opcje po gwałtownym wzroście roszczeń klientów, donosi The Financial Times.

Dziennik pisze, że można rozumieć iż ogłoszenie niewypłacalności jest jedną z rozważanych opcji. W niedzielę Sky News donosił, że Wonga zwróciła się w tej sprawie do firmy księgowej Grant Thornton. Informuje także na swojej stronie internetowej, że "cashflow Wongi stał się tak niski, że jej władze rozważają sprzedaż niektórych aktywów, w tym cennej polskiej spółki zależnej".

Zobacz więcej

youtube.com

FT zwraca uwagę, że trzy tygodnie temu Wonga otrzymała 10 mln GBP wsparcia od inwestorów.

Zarząd Wonga poinformował o gwałtownym wzroście liczby roszczeń klientów, biorących krótkoterminowe pożyczki głównie przed 2014 rokiem, dotyczących zbyt wysokiego kosztu usługi.

The Guardian, według którego „Wonga stoi na krawędzi załamania”, zwraca uwagę, że jeszcze 5 lat temu działająca od 2007 roku największa brytyjska firma udzielająca mikropożyczek planowała wejście na giełdę i wyceniano ją wówczas na ok. 1 mld USD. Ostatnie szacunki dają jej wartość ok. 30 mln USD, pisze dziennik.

- Wonga w Polsce działa normalnie, bez zmian - poinformował zespół prasowy polskiej spółki zależnej brytyjskiej firmy. -  Sytuacja Wonga w Polsce jest stabilna. Ubiegły rok zakończyliśmy zyskiem w wysokości 6 mln zł. Rozwijamy nasza ofertę pożyczek ratalnych (...) Realizujemy konsekwentnie naszą strategię, która zakłada oferowanie coraz większych pożyczek w cenach porównywalnych do bankowych - dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com, theguardian.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu