FTD: koncerny chcą, by Deutsche Bank został w niemieckich rękach

opublikowano: 18-03-2004, 10:08

Kilka największych niemieckich firm dało do zrozumienia Kanclerzowi Gerhardowi Schroederowi, że są przeciwne przejęciu Deutsche Banku przez zagranicznego rywala, poinformował Financial Times Deutschland. Do spotkania ich przedstawicieli z szefem rządu doszło przed tygodniem.

Rzecznik rządu Niemiec potwierdził, że do spotkania doszło. Nie ujawnił jednak żadnych szczegółów dotyczących poruszanych tematów. Według FTD, przedstawiciele m.in. Deutsche Telekom, Munich Re, Allianza, DaimlerChryslera, SAP i Siemensa powiedzieli Schroederowi, że Niemcy potrzebują silnego banku, pozostającego w niemieckich rękach.

W ostatnim czasie pojawiły się spekulacje na temat przejęcia Deutsche Banku przez któregoś z zagranicznych rywali. Mówiono m.in. o amerykańskim Citigroup.

Financial Times Deutschland dowiedział się nieoficjalnie, że niemiecki rząd popiera plany konsolidacji niemieckiej branży bankowej. Jest jednak przeciwny wrogim przejęciom. Nie ma także nic przeciwko zacieśnianiu współpracy, czy przejęciom w obrębie Europy.

MD, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / FTD: koncerny chcą, by Deutsche Bank został w niemieckich rękach