Czytasz dzięki

Fuchs rozbudowuje halę w Gliwicach za 3,5 mln zł

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-09-2005, 17:49

Kosztem ok. 3,5 mln zł Fuchs Oil Corporation, polska firma niemieckiego Fuchs Petrolub AG, rozbuduje halę fabryczną w Gliwicach i uruchomi własną bocznicę kolejową. Bocznica ruszy już wkrótce, a rozpoczęcie produkcji smarów w nowej hali planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Kosztem ok. 3,5 mln zł Fuchs Oil Corporation, polska firma niemieckiego Fuchs Petrolub AG, rozbuduje halę fabryczną w Gliwicach i uruchomi własną bocznicę kolejową. Bocznica ruszy już wkrótce, a rozpoczęcie produkcji smarów w nowej hali planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

    Rzecznik firmy, Artur Całka, powiedział w środę PAP, że rozbudowa to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na produkty firmy w Polsce. Obecnie polski oddział Fuchsa ma ponad 3 tys. stałych odbiorców w kraju i zagranicą. W ubiegłym roku wyprodukował 14 tys. ton olejów, osiągając obroty rzędu 92 mln zł.

    Do odbiorców środków smarnych Fuchsa należą m.in. huty Mittal Steel Poland, kopalnie, firmy motoryzacyjne, przedsiębiorstwa transportowe oraz odbiorcy indywidualni, stosujący oleje w samochodach i w maszynach rolniczych.

    Fuchs Oil Corporation należy do największych producentów olejów i smarów na świecie. Grupa zatrudnia ponad 4.150 pracowników w 80 firmach w wielu krajach świata. W Polsce działa od 1990 roku. W czwartek, 15 września, świętować będzie jubileusz 15-lecia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane