Fujifilm przejmuje Xeroxa, zredukuje 10 tys. etatów

opublikowano: 31-01-2018, 09:20
aktualizacja: 31-01-2018, 14:09

Japońska firma Fujifilm Holdings zapowiada, że w ramach joint venture z amerykańskim Xerox Corp zmuszona będzie zredukować około 10 tys. miejsc pracy na całym świecie, donosi Reuters.

Uzasadnia to koniecznością  dokonania przeglądu działalności związanej z fotokopiarkami w trudnych warunkach rynkowych.

Fujifilm
Zobacz więcej

Fujifilm fot. Bloomberg

Firma szacuje, że w bieżącym roku obrachunkowym zaksięguje koszty restrukturyzacji w wysokości 49 mld jenów (450,95 mln USD), co obniży prognozę zysku operacyjnego na rok do 130 mld jenów w porównaniu z poprzednią projekcją na poziomie 185 mld jenów.

Fujifilm ma przy tym nadzieję, że restrukturyzacja obniży roczne koszty o około 50 mld jenów począwszy od  od roku obrachunkowego kończącego się w marcu 2020 r.

Wcześniej dziennik „Wall Street Journal” donosił, powołując się na ludzi związanych ze sprawą, że Xerox Corp zbliża się do porozumienia z Fujifilm, w sprawie przekazania Japończykom kontroli nad firmą, która była pionierem rynku fotokopiarek w USA.

 AKTUALIZACJA (godz. 13.40)

Japoński koncern Fujifilm Holdings przejmie kontrolę nad partnerską firmą Xerox - podała agencja AP.  Jak wskazano, Fujifilm Holdings stanie się właścicielem 50,1 proc. udziałów Xeroxa. Z kolei do firmy Xerox będzie należeć 49,9 proc. połączonego przedsiębiorstwa.

Według agencji Bloomberg w wyniku transakcji powstanie firma o łącznej wartości 18 mld dolarów, zaś "kultowy amerykański gigant korporacyjny" - firma Xerox - straci "niezależność".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Fujifilm przejmuje Xeroxa, zredukuje 10 tys. etatów