Fujitsu Technology Solutions rośnie w Łodzi

MAG
opublikowano: 30-04-2012, 00:00

Usługowa firma z branży IT obiecywała 500 etatów, ale do końca roku będzie mieć ich już 640.

Centra usług w Polsce zatrudniają już 70 tys. osób. Nie dość, że wciąż pojawiają się nowe, to te, które już działają, rosną. Tak jest w przypadku Fujitsu Technology Solutions w Łodzi.

— Firma, która zatrudnia 480 osób, zdecydowała się przyjąć jeszcze 160 pracowników — mówi Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi.

— Zatrudnienie powinno urosnąć jeszcze w tym roku. Poszerzamy centrum, bo przybyło nam klientów z Wielkiej Brytanii i USA. Są też szanse na klientów z Japonii. Szukamy specjalistów IT ze znajomością języków obcych — potwierdza Dave Deane, dyrektor zarządzający łódzkiego centrum.

Firma zajmuje 5,2 tys. mkw. w budynku Textorial na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie podjęła jeszcze decyzji, czy nowy projekt będzie korzystał ze zwolnień podatkowych w strefie.

— Przez trzy lata będziemy się dynamicznie rozwijać, choć tempo zależy od klientów — mówi Dave Deane.

Fujitsu otworzył Centrum Usług Informatycznych w Łodzi w 2009 r. Firma obiecała wtedy 500 etatów i 15 mln EUR inwestycji. Niedawno o planach rozwoju poinformowała inna spółka z sektora nowoczesnych usług biznesowych działająca w Łodzi. Infosys BPO Poland, w którym pracuje 1238 osób, powiększy się o 400-500 pracowników.

3,59

mld EUR Takie roczne obroty ma Fujitsu Technology Solutions...

19

tys....a tylu pracowników zatrudnia w 20 krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Fujitsu Technology Solutions rośnie w Łodzi