Fundacja ojca Rydzyka może pozwać NFOŚiGW

IAR
opublikowano: 26-04-2008, 08:51

Fundacja Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka zapowiada, że w razie dalszego blokowania jej inwestycji w geotermię w  Toruniu podejmie kroki prawne przeciwko Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jeden z fundatorów Lux Veritatis, ojciec Jan Król, podkreśla w wywiadzie dla "Naszego Dziennika", że fundusz, który zapowiadał wstrzymanie przyznanej wcześniej dotacji dla fundacji na odwiert badawczy, otrzymał już dokumentację stwierdzająca podjęcie prac przy inwestycji. Ojciec Król dodaje, że zgodnie z umową z Funduszem, zwrócono się do niego o refundację poniesionych wydatków. Zaznacza, że Fundusz zwrócił już faktury przekazane przez fundację nie wnosząc żadnych uwag. Ojciec Król informuje, że państwowa instytucja do tej pory nie podpisała załącznika do umowy w postaci harmonogramu rzeczowo-finansowego, co blokuje jej realizację. Redemptorysta wyraża nadzieję, że Fundusz nie będzie stosował nadal tej praktyki, w przeciwnym razie nie wyklucza kroków prawnych.

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Fundacja ojca Rydzyka może pozwać NFOŚiGW