FundedByMe otworzy biuro w Polsce

opublikowano: 09-03-2018, 09:14
aktualizacja: 09-03-2018, 09:18

Znana inwestycyjna platforma crowdfundingowa ze Szwecji otworzy biuro w Polsce, donosi crowdfundinsider.com.

Otwarcie biura w Warszawie zostanie ogłoszone 17 kwietnia w Google Campus. Będzie to szósta placówka FundedByMe na świecie poza Szwecją. Platforma informuje, że celem otwarcia biura w Polsce jest zaspokojenie potrzeb finansowania rosnącego rynku wielu interesujących spółek i powiększającej się klasy średniej gotowej do inwestowania.

Daniel Daboczy
Zobacz więcej

Daniel Daboczy youtube.com

- Polska to obecnie jeden z najbardziej interesujących rynków w Europie. Częściowo z powodu jego wielkości, ale także z powodu szybko rosnącego sektora startupów i dużej grupy ludzi mogących i chcących inwestować – powiedział Daniel Daboczy, prezes i współzałożyciel FundedByMe. – Nasze analizy pokazują, że Polacy są bardzo zainteresowani inwestowaniem w skandynawskie spółki, a skandynawscy inwestorzy chcą większej dywersyfikacji dzięki zagranicznym transakcjom – dodał.

Zwrócił uwagę, że polskie spółki mają niższą wycenę niż skandynawskie, a mają podobny potencjał globalnego sukcesu.

FundedByMe Poland zostanie ustanowione w drodze joint venture z polskimi partnerami. Szefem spółki będzie Maciej Gajewski.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, crowdfundinsider.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu