Fundusz czeka na strategię

Marcin Goralewski
26-10-2004, 00:00

Najwcześniej w połowie listopada nowa rada nadzorcza NFI Piast odpowie na pytanie o politykę inwestycyjną.

NFI Piast ma nowego właściciela. Podczas ostatniego zgromadzenia akcjonariuszy brytyjska firma The Food Services Consultancy Company Limited dysponowała ponad 80 proc. głosów.

— To nowy akcjonariusz, który odkupił akcje od skarbu państwa — mówi Paweł Gieryński, szef grupy Copernicus Finance, w skład której wchodzi KP Konsorcjum, firma zarządzająca Piastem.

Akcjonariusz równie nowy, jak tajemniczy.

— Podczas obrad wybrano nową radę nadzorczą. Nie pojawiły się jednak jakiekolwiek informacje na temat polityki głównego akcjonariusza wobec spółki — mówi Grzegorz Stulgis, jeden z członków rady nadzorczej funduszu.

Poza nim do rady wybrano także Leslie Carvera, związanego z nowym akcjonariuszem, Jerzego Małyskę, dotychczasowego członka rady i prezesa Naftobaz, Piotra Rymaszewskiego z Copernicus Partners LLP oraz Krzysztofa Trębaczkiewicza, który tę funkcję pełni już od marca 1999 r.

— Rada powinna się spotkać w połowie listopada. Wówczas spodziewam się dyskusji na temat przyszłości funduszu. Wariant likwidacyjny jest mało prawdopodobny. Liczę na konkrety od firmy zarządzającej i nowego udziałowca — dodaje Grzegorz Stulgis.

NFI Piast nie ma dużych aktywów. Wyprzedał majątek, a pieniądze podzielił między akcjonariuszy, wykupując od nich swoje akcje (stąd tak duży udział w głosach nowego inwestora). Pieniędzy pozostało 15 mln zł, a kapitalizacja funduszu sięga 20 mln zł.

— Przez ostatnie miesiące sprzedaliśmy prawie wszystkie pakiety mniejszościowe. Co będzie dalej? Z odpowiedzią na to pytanie musimy poczekać — dodaje Paweł Gieryński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusz czeka na strategię