Fundusz emerytalny wszedł do Hawe

KZ
opublikowano: 08-03-2012, 00:00

OFE Generali przekroczył próg 5 proc. w akcjonariacie operatora infrastruktury telekomunikacyjnej.

We wtorek Hawe zmieniło cel skupu akcji własnych, by umożliwić odsprzedaż walorów inwestorom instytucjonalnym i już tego samego dnia skorzystało z nowej furtki. W transakcjach pakietowych odsprzedano OFE Generali 7 mln akcji, czyli 6,5 proc. kapitału.

To trzecia finansowa instytucja — po Pioneer Pekao TFI i Idea TFI — w akcjonariacie Hawe, ale pierwszy fundusz emerytalny.

— Dla nas to najważniejsze wydarzenie 2011 i 2012 r. Ważniejsze niż portfel zamówień czy wyniki finansowe. OFE jest najbardziej stabilnym inwestorem instytucjonalnym na polskim rynku — cieszył się Jerzy Karney, prezes Hawe.

Na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy zwołanym na 23 marca Hawe zdecyduje o zwiększeniu limitu skupu akcji własnych z 10 do 20 proc. wszystkich wyemitowanych papierów i przeznaczeniu na ten cel do 140 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane