Fundusz inwestycyjny Chin ma nowego szefa

opublikowano: 02-04-2019, 07:28

Peng Chun, kierujący dotychczas chińskim Bank of Communications Co., został wskazany jako nowy szef China Investment Corp. (CIC), dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Wybór Penga ma zakończyć dwuletnie „bezkrólewie” w funduszu zarządzającym 941 mld USD aktywów. W lutym 2017 roku Ding Xuedong przestał kierować funduszem inwestycyjnym Chin i przeszedł do Rady Państwa.

Peng, który skończył ekonomię w szkole wyższej prowadzonej przez bank centralny Chin, był wiceprezesem CIC przez trzy lata zanim w październiku 2013 roku przeszedł do Bank of Communications Co. 

Według źródeł Bloomberga, zmiana nastąpi także na stanowisku dyrektora generalnego funduszu. Tu Guangshao odejdzie na emeryturę i zastąpi go Ju Weimin.

CIC jest pod presją zwiększenia dywersyfikacji inwestycji i redukcji ekspozycji na zmienne rynki publiczne. Stworzony w 2007 roku fundusz, zasilany z potężnych niegdyś rezerw walutowych Chin nie otrzymał nowego kapitału od 2012 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane