Fundusz inwestycyjny Chin osiągnął 12 proc. zwrotu w ubiegłym roku

opublikowano: 04-03-2021, 07:23

China Investment Corp., dysponujący ponad 1 bln USD aktywów, poinformował, że w 2020 roku osiągnął ponad 12 proc. zwrotu z zagranicznych inwestycji.

Nieaudytowany zwrot osiągnięty w 2012 roku zwiększa średni roczny zwrot w okresie 10 lat do 6,6 proc., czyli więcej niż zakładano.

Wskaźnik globalnych rynków akcji MSCI World Index wzrósł o 14 proc. w 2020 roku, na początku którego mocno spadał.

Zhao Haiying, fot. Bloomberg
Zhao Haiying, fot. Bloomberg

- 2020 był bardzo niezwykłym rokiem – powiedziała wiceszefowa funduszu Zhao Haiying. – Ubiegły rok był dla nas testem zarówno jeśli chodzi o zwrot z portfela, jak i zarzadzanie inwestycjami. Ale wypadło to całkiem dobrze – dodała.

Zapowiedziała, że fundusz utrzyma pozycje jako długoterminowy inwestor pomimo zawirowań na rynkach. Zwróciła uwagę, że luźna polityka monetarna spowodowała rajdy wzrostowe na rykach gospodarek rozwiniętych, jak USA. Ostrzegła, że wyceny powinny być wsparte wzrostem gospodarczym i wynikami spółek w dłuższym okresie.

- Samo zwiększanie stymulacji nie wystarczy – podkreśliła Zhao.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane