Fundusz inwestycyjny Investor FIZ wejdzie na GPW w styczniu 2007 r.

Internet Securities
opublikowano: 27-12-2006, 13:19

Fundusz inwestycyjny Investor FIZ przeprowadzi w styczniu pierwszą publiczną emisję certyfikatów i wejdzie na giełdę, poinformował fundusz w środę. Prospekt emisyjny został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego 21 grudnia.

Fundusz inwestycyjny Investor FIZ przeprowadzi w styczniu pierwszą publiczną emisję certyfikatów i wejdzie na giełdę, poinformował fundusz w środę. Prospekt emisyjny został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego 21 grudnia.

„Pierwsza emisja publiczna planowana jest w dniach 15-26 stycznia 2006, a zapisy będzie przyjmować Biuro Maklerskie Banku BGŻ SA. Do tej pory na certyfikatach mogli zarabiać jedynie wybrani inwestorzy, gdyż fundusz miał charakter niepubliczny. Dzięki upublicznieniu fundusz będzie notowany na giełdzie i będzie mógł dotrzeć do szerokiego grona inwestorów” - czytamy w komunikacie.

21 grudnia Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny certyfikatów inwestycyjnych funduszu Investor FIZ zarządzanego przez Investors TFI SA.

Fundusz podał, że w ciągu pierwszych 14 miesięcy działalności wypracował 85% zysku.

„To bardzo dobry wynik. Jeden z najlepszych w Polsce. Cieszymy się, że dostarczyliśmy naszym klientom tak wysokie zyski. W 2007 zamierzamy zdecydowanie zwiększyć liczbę klientów i utrzymać bardzo dobre wyniki inwestycyjne. Wejście na giełdę i upublicznienie funduszu to kolejny krok na drodze do osiągnięcia tych celów” – powiedział, cytowany w komunikacie, Maciej Wiśniewski - prezes i dyrektor inwestycyjny Investors TFI.

Investors TFI SA powstało w styczniu 2005 roku. Fundusz inwestuje w akcje, obligacje, opcje i kontrakty terminowe w zależności od koniunktury panującej na rynkach.

Pod względem strategii Investor FIZ przypomina fundusz hedgingowy, jednocześnie podlegając rygorystycznym wymogom Komisji Nadzoru Finansowego i ustawy o funduszach inwestycyjnych. (ISB)

maza

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane