Fundusz inwestycyjny Norwegii może zostać w Tesli

opublikowano: 21-08-2018, 13:57

Trond Grande, wiceprezes funduszu inwestycyjnego Norwegii powiedział, że jego regulacje nie zakazują mu pozostać w Tesli jeśli ta wyjdzie z giełdy, donosi Reuters.

Fundusz inwestycyjny Norwegii ma ok. 0,5 proc. akcji Tesli wartych na początku roku ok. 253 mln USD. Jednocześnie Norwegia to trzeci największy rynek aut produkowanych przez amerykańską spółkę. Elon Musk, szef i założyciel Tesli niedawno zasygnalizował zamiar wycofania spółki z giełdy. Grande nie odpowiedział na pytanie Reutersa, czy Tesla zwracała się do norweskiego funduszu w tej sprawie. Wyjaśnił jedynie, że choć zwykle fundusz sprzedawał akcje spółek opuszczających giełdę, to reguły ustalone przez norweski resort finansów i parlament pozwalają mu w takich spółkach pozostać.

- Priorytetem jest zachowanie wartości dla funduszu. To jest nasz priorytet – podkreślił Grande.

Fundusz inwestycyjny Norwegii był w ostatnim czasie krytyczny wobec działań Tesli w kilku sprawach. Sprzeciwiał się m.in. wobec przyznaniu Elonowi Muskowi wysokiego wynagrodzenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu