Fundusz inwestycyjny Norwegii zarobił przez kwartał 21 mld USD

opublikowano: 26-10-2018, 11:29

Fundusz inwestycyjny Norwegii dobrze zarobił na amerykańskich akcjach w trzecim kwartale.

Fundusz, którego aktywa sięgają 1 bln USD, osiągnął 2,1 proc. zwrotu z inwestycji w trzecim kwartale. Poinformował, że opłacalne okazały się szczególnie inwestycje w akcje na rynkach Ameryki Północnej. Inwestycje na pozostałych dały gorsze wyniki. Najlepiej fundusz zarobił na akcjach spółek z segmentu ochrony zdrowia i technologii. Najwięcej na koniec kwartału miał akcji Apple i Amazon. Wśród obligacji dominowały papiery USA, Japonii i Niemiec.

- Na wydarzenia na rynku wpłynęły oczekiwania  dotyczące różnic w tempie wzrostu i niepewności dotyczącej większych barier w handlu – powiedział Yngve Slyngstad, szef funduszu, który posiada ok. 1,4 proc. wszystkich akcji na świecie.

W trzecim kwartale fundusz osiągnął 3,1 proc. zwrotu z inwestycji w akcje i stracił 0,3 proc. na inwestycjach w obligacje. Nieruchomości dały mu 1,9 proc. zysku. Na koniec kwartału akcje stanowiły 67,6 proc. portfela funduszu, 29,7 proc. obligacje, a 2,7 proc. nieruchomości. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu