Fundusz JPMorgan stawia na papiery śmieciowe

WST, Bloomberg
opublikowano: 28-11-2018, 08:46

Jeden z największych funduszy inwestycyjnych JPMorgan Asset Management zakłada, że obligacje śmieciowe pomogą zabezpieczyć się przed wojną handlową.

Fundusz Global Income Fund o wartości 49,6 mld USD zmniejszył ekspozycję na akcje do 31 proc. na koniec października z 43 proc. z początku roku i przekazał część wpływów do amerykańskiego i europejskiego długu o wysokiej stopie zwrotu.

Fundusz zredukował zaangażowanie w akcje przed ich wyprzedażą na parkietach w październiku i skierował się w stronę obligacji śmieciowych, gdzie mamy do czynienia z niskimi wskaźnikami niewypłacalności, spadającą dźwignią i mocnymi fundamentami.

Rynki są teraz bardziej podatne na negatywne szoki niż w poprzednich miesiącach - powiedział Eric Bernbaum, współzarządzający funduszem. 

Dodał, że obszary stałego dochodu, które w rzeczywistości uważamy za stosunkowo atrakcyjne, to rynki kredytowe o wysokich dochodach, tak w Stanach Zjednoczonych, jak i zwłaszcza w Europie. Amerykańskie obligacje śmieciowe stanowiły 28 proc. w portfelu funduszu pod koniec października, podczas gdy około 7 proc. środków zainwestowane było w europejskie obligacje korporacyjne o wysokiej stopie zwrotu.

Menedżer aktywów o wartości 1,7 biliona dolarów nie jest jedynym graczem obstawiającym „śmieciówki”. Tak choćby jest w przypadku szwajcarskiego UBS Group, który widzi tę klasę aktywów, jako najlepszą w przyszłym roku na rynku kredytowym w USA

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu