Fundusz pozwał prezesa Danske Banku w USA

opublikowano: 09-01-2019, 21:28

Były prezes Danske Banku oraz czterech innych byłych menedżerów wysokiej rangi największego duńskiego banku zostali pozwani przez amerykańskiego akcjonariusza, donosi Reuters.

Fundusz emerytalny z Nowego Jorku oskarża byłego prezesa Thomasa Borgena, byłego szefa rady nadzorczej Ole Andersena oraz dwóch byłych dyrektorów finansowych spółki o oszukanie akcjonariuszy Danske Banku i zawyżenie kursu jego akcji przez ukrywanie i dopuszczenie do prania pieniędzy na wielką skalę w estońskim oddziale banku. Konsekwencją ujawnienia skandalu był spadek wartości ADR-ów Danske Banku o  ponad 2,54 mld USD, napisano w pozwie. 

Danske Bank
Zobacz więcej

Danske Bank fot. Bloomberg

Fundusz chce, aby pozew miał charakter zbiorowy i mogli się do niego przyłączyć posiadacze amerykańskich kwitów depozytowych Danske Banku w okresie od 9 stycznia 2014 do 23 października 2018 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu