Fundusz przejmuje nieruchomości w Polsce za 86 mln EUR

opublikowano: 15-01-2019, 14:30

Brytyjski fundusz przejmuje od amerykańskiego funduszu private equity pięć magazynów w Polsce za ok. 86 mln EUR, wynika z komunikatu.

EPISO 4, fundusz zarządzany przez Tristan Capital Partners, oraz White Star Real Estate przejęły portfel magazynów o powierzchni od 16 tys. metrów kwadratowych do 40 tys. metrów kwadratowych, udostępniających łącznie 161,7 tys. metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Magazyny znajdują się w niewielkiej odległości od dużych miast.  90 proc. jest już wynajmowane.

Kristian Smyth, dyrektor w Tristan Capital Partners podkreśla, że pomimo znaczącego rozwoju nowych magazynów w Polsce w ostatnich latach, popyt nadal przewyższa podaż.

- Oczekujemy, że doskonałe fundamenty rynku utrzymają się w związku z wysokim tempem wzrostu w Polsce i koncentrujemy się na rozszerzeniu naszej obecności w logistyce w Polsce – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane