Czytasz dzięki

Fintech założony przez Polaka wyceniony na 2,5 mld USD

DI
opublikowano: 25-07-2017, 07:27
aktualizacja: 25-07-2017, 07:28

Założony i kierowany przez Sebastiana Siemiątkowskiego szwedzki Klarna Bank pozyskał inwestora. Globalny fundusz inwestycyjny Permira dał 250 mln USD za 10 proc. akcji spółki.

Z trzech dotychczasowych właścicieli Klarny: General Atlantic, DST Global i Niklasa Adalbertha, dwaj pierwsi sprzedadzą Permirze wszystkie swoje udziały. 

Sebastian Siemiątkowski
Zobacz więcej

Sebastian Siemiątkowski fot. Bloomberg

– Jestem bardzo zadowolony, że pozyskaliśmy takiego partnera jak Permira, który może pochwalić się ogromnym doświadczeniem i wiedzą w obszarze e-commerce i FinTechów. Jestem przekonany, że nasze partnerstwo oznacza fundamentalne wsparcie w dalszym rozwoju Klarny – powiedział Sebastian Siemiątkowski, współzałożyciel i prezes Klarny, który dwa lata temu opowiadał Pulsowi Biznesu o trudnych początkach spółki.

Andrew Young, dyrektor w Permira podkreśla, że Klarna jest „wyjątkowym innowatorem fintechowym”.

– Klarna to naprawdę innowacyjna, kierowana przez założyciela szwedzka firma i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ją wspierać przy umacnianiu pozycji lidera w skali lokalnej i międzynarodowej – powiedział Ola Nordquist, partner i dyrektor Permiry w krajach nordyckich.

Klarna, która od czerwca tego roku ma pełną licencję bankową, jest właścicielem operującego m.in. na polskim rynku SOFORT – jednej z bardziej innowacyjnych i bezpiecznych metod płatności. W pierwszym półroczu osiągnęła rekordowe wyniki notując wzrost zarejestrowanych transakcji o 50 proc. To głównie skutek powiększenia grona sklepów oferujących usługi Klarny aż o 17 tys. Spółka dostarcza swoje rozwiązania płatnicze już 60 mln konsumentów i 70 tys. sprzedawcom internetowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane