Fundusz zdobył stołeczny Sezam

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 23-08-2010, 00:00

Do spółki ze śródmiejskim "Społem" BBI Development zbuduje nowy obiekt w samym sercu Warszawy.

Do spółki ze śródmiejskim "Społem" BBI Development zbuduje nowy obiekt w samym sercu Warszawy.

BBI Development (BBID) rozpoczął niedawno prace przy inwestycji w miejscu dawnego Supersamu, a już ma kolejny interesujący — ze względu na lokalizację — projekt. Po połączeniu z Juvenesem wszedł w prawo tej spółki do wspólnej — ze spółdzielnią "Społem" Śródmieście — inwestycji na działce u zbiegu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, na której stoi dom handlowy Sezam.

— To wyjątkowe miejsce — jedyny taki grunt w okolicy, który może zostać uaktywniony inwestycyjnie. To tzw. Ściana Wschodnia — jedna z najlepszych lokalizacji handlowo-biurowych w Warszawie — tłumaczy Michał Skotnicki, prezes BBID.

Istotne dla inwestycji jest rozpoczęcie budowy drugiej linii metra, która będzie przecinać pierwszą właśnie w pobliżu Nowego Sezamu.

— Jesteśmy w trakcie negocjacji — być może uda się połączyć stację metra z podziemiem nowego budynku — mówi Michał Skotnicki.

Nowy Sezam ma mieć 12,5-13 tys. mkw. powierzchni użytkowej handlowej i biurowej.

— Nie spodziewamy się kłopotów z komercjalizacją budynku — informuje Michał Skotnicki.

Nie martwi się też o finansowanie inwestycji.

— Już na tym etapie zgłaszają się do nas banki zainteresowanie kredytowaniem — przyznaje.

Na tym etapie nie ujawnia wartości projektu. Zarząd BBID szacuje jedynie, że po jego zrealizowaniu aktywa netto funduszu (na koniec marca 2010 r. wynoszą 207 mln zł) mogą wzrosnąć o 20-35 proc.

Udział BBID w spółce celowej, która będzie budować Nowy Sezam, wyniesie maksymalnie 1/3 i tyle proporcjonalnie zysków z inwestycji zasili fundusz po ukończeniu projektu. WSS Społem wniosła do podmiotu celowego prawo wieczystego użytkowania gruntu. Zgodnie z zawartą umową przygotowaniem inwestycji od strony formalnej oraz opracowaniem projektu będzie się zajmował Juvenes Development (w 100 proc. zależny od BBID). Otrzyma za to łącznie blisko 8 mln zł. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa Nowego Sezamu. Spółka stara się o warunki zabudowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu