Fundusze hedgingowe inwestują w akcje najmniej od 2014 roku

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 28-01-2021, 09:37

Fundusze hedgingowe redukują swoje zaangażowanie w akcje w najszybszym tempie od ponad sześciu lat, ponieważ fala zmienności powiązana z niektórymi z ich najważniejszych inwestycji wymusiła wycofanie się z rynku.

Zarządzający funduszami pokryli swoją krótką sprzedaż, która przyniosła utratę pieniędzy, jednocześnie ograniczając wzrost nakładów na inwestycje przez czwartą sesję z rzędu.

Jak wynika z danych Goldman Sachs, w tym okresie ich całkowite odpływy z rynku osiągnęły najwyższy poziom od października 2014 roku.

Akcje, co do których fundusze hedgingowe wykazywały w przeszłości entuzjazm, w środę wiodły w dół. Fundusz ETF Goldman Sachs śledzący ich najpopularniejsze akcje, spadł o 4,3 proc. w swoim najgorszym dniu od września ub.r.

Oprócz firm powiązanych bezpośrednio z funduszami hedgingowymi, środowe spadki objęły akcje z szerszej kategorii „niedawnych zwycięzców”. Pierwszą z nich był ETF ARK Innovation, który w zeszłym roku wzrósł o około 150 proc. dzięki dynamicznemu wzrostowi akcji technologicznych. Fundusz zarządzany przez Cathie Wood spadł o 2,5 proc. po 3,3-procentowym spadku z wtorku. Fundusz ETF Invesco Solar stracił z kolei 6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane