Fundusze opakowane w strukturę

  • Ewa Bednarz
14-01-2015, 00:00

BNP Paribas przyjmuje zapisy na kolejną edycję 2,5-letniego produktu strukturyzowanego w formie grupowego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym — EuroStars III.

Zysk z inwestycji nie jest z góry określony, co jest sporą zaletą oferty, ale trzeba liczyć się z podwyższonym ryzykiem, ponieważ bank zapewnia tylko 95-procentową ochronę kapitału w dniu wygaśnięcia umowy.

Wysokość premii z EuroStars III będzie zależała od wzrostu indeksu BNP Paribas Fd-Flexible Fund Stars Index, w portfelu którego znajdują się cztery fundusze absolutnej stopy zwrotu: Carmignac Patrimoine, Standard Life Global Fund, Ethna-Aktiv E oraz BNY Mellon Global Real Return.

Minimalna wpłata na strukturę wynosi 1 tys. zł.

Pieniądze na nią wpłacone do zakończenia subskrypcji będą ulokowane na depozycie, którego oprocentowanie wyniesie 2 proc. w skali roku. Subskrypcja potrwa do 27 lutego.

Zdaniem „PB”: Plusem oferty jest brak ograniczenia wysokości zysku, minusem długi termin lokaty i niepełna ochrona kapitału. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze opakowane w strukturę