Fundusze sprzedają Mieszka

Robert Kurowski
opublikowano: 05-04-2004, 00:00

Mieszko jako lider branży w latach 2000-02 boleśnie odczuł pogorszenie wyników finansowych w roku biegłym. Kurs przez kilkanaście miesięcy znajdował się w trendzie bocznym. Fala wzrostowa, która rozpoczęła się pod koniec lutego, przyniosła wybicie ponad poziom 11 zł.

W ostatnich dniach nastąpił gwałtowny spadek, czego przyczyną jest prawdopodobnie sprzedaż akcji przez Deutsche Bank (poprzez podmioty zależne DWS TFI), w wyniku czego zaangażowanie tego podmiotu spadło poniżej 5 proc. głosów. Długa biała świeca z ubiegłego tygodnia i wysokie obroty świadczą o tym, że część sprzedawanych akcji została z powodzeniem odebrana przez rynek, co może wyznaczać krótkoterminowy zakres stabilizacji (11,20-12,50 zł). Zostało to potwierdzone w piątek, ponieważ przy dość znacznej aprecjacji indeksów na GPW kurs Mieszka tylko nieznacznie zyskał na wartości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu