Fundusze z lokatą i zysk bez podatku

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 25-07-2014, 00:00

Nowe produkty: Expander rozpoczął zapisy na trzyletni produkt strukturyzowany „Kwartet Gwiazd”.

Zysk z inwestycji będzie zależał od zachowania się indeksu BNP Paribas Income Star Funds, w portfelu którego znajdują się cztery fundusze z portfela Black Rock, JP Morgan, Schroder oraz M&G.

Wartość premii z inwestycji będzie liczona jako iloczyn składki, współczynnika partycypacji i wartości indeksu z pierwszego dnia obserwacji, podzielonej przez wycenę ostatniego dnia obserwacji i pomniejszonej o 1.

„Kwartet Gwiazd” jest dostępny w trzech strategiach, uzależnionych od stopnia ochrony kapitału. Im ochrona mniejsza, tym udział w wynikach strategii większy. Przy pełnej ochronie partycypacja w wynikach będzie w przedziale 50-70 proc. Przy 95-procentowej ochronie w przedziale

90-110 proc., a przy 80-procentowej między 235 a 265 proc. Ostateczna wysokość partycypacji będzie znana po zakończeniu subskrypcji. Minimalna wpłata na inwestycję wynosi 5 tys. zł. Opłata manipulacyjna nie jest pobierana, a likwidacyjna wynosi 1 proc. składki. Zapisy będą przyjmowane do 11 sierpnia.

Inwestujący w „Kwartet Gwiazd” mogą 30 proc. oszczędności ulokować na dwumiesięcznej lokacie z oprocentowaniem 7,1 proc. w skali roku, ale wówczas minimalna łączna kwota inwestycji wynosi 10 tys. zł.

Zdaniem „PB”: Zaletą inwestycji są proste zasady naliczania zysku, zwolnienie z podatku od zysków kapitałowych, możliwość wyboru strategii w zależności od akceptowanego ryzyka i niska opłata likwidacyjna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu