Czytasz dzięki

Fundusze zagraniczne w odwrocie

MCW
opublikowano: 22-08-2018, 22:00

W drugim kwartale 2018 r. aktywa zgromadzone w funduszach zagranicznych skurczyły się o 1,4 proc., wynika z danych firmy Analizy Online.

Zobacz więcej

Fot. Fotolia

 Oznacza to, że w ciągu trzech miesięcy wartość ich aktywów zmniejszyła się o ponad 80 mln zł, do niespełna 5,8 mld zł. Największy wpływ miał na to ujemny bilans sprzedaży w wysokości 109 mln zł. Jeśli jednak weźmie się pod uwagę wyceny w dolarze amerykańskim, który dość istotnie umocnił się względem złotego w drugim kwartale, to wartość zgromadzonego kapitału stopniała o 8,9 proc. Z pięciu segmentów, wyodrębnionych przez zespół Analiz Online, tylko dwa odnotowały wzrost wartości aktywów. Były to rozwiązania pieniężne, w których zgromadzone aktywa urosły o 144 proc., oraz fundusze sektorowe, w których przyrost wyniósł 35 proc. Są to jednak fundusze o marginalnym znaczeniu, ich udział wśród funduszy zagranicznych nie przekracza 1 proc. Pozostałe segmenty, czyli dłużny, akcyjny i mieszany, zanotowały spadek o odpowiednio 2,3, 1,7 i 0,6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCW

Polecane