Funkcjonariusze KGB infiltrują Internet na Białorusi

IAR
opublikowano: 13-03-2008, 15:43

Internet na Białorusi jest infiltrowany przez funkcjonariuszy KGB - taką informację potwierdził zastępca antyterrorystycznej komórki KGB, Wiaczesław Linienko. Portal „Karta - 97” podaje, że władze blokują dostęp do części stron internetowych.

Zdaniem zastępcy szefa KGB - „są takie strony w Internecie, które powinny być zablokowane a dostęp do zawartych tam treści mogą mieć tylko ci, którzy są w stanie prawidłowo zrozumieć przekaz”. Według słów urzędnika dotyczy to przede wszystkim stron zawierających treści o znaczeniu terrorystycznym lub podżegające do terroryzmu.

Dziennikarze „Karty - 97” zwracają uwagę, że blokowane są często niezależne portale internetowe i strony opozycyjnych ugrupowań. Najczęściej dzieje się tak w czasie ważnych wydarzeń politycznych. Białoruś została, przez organizacje międzynarodowe, wpisana na listę tych krajów, które cenzurują dostęp do Internetu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Funkcjonariusze KGB infiltrują Internet na Białorusi