Funt najmocniejszy w relacji do euro od ośmiu miesięcy

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 02-02-2021, 19:45

Do najwyższego poziomu od czerwca 2020 r. wzrosły notowania brytyjskiego funta względem euro. Stracił jednak względem amerykańskiego dolara, informuje Reuters.

Fot. stux/Pixabay

Wsparciem dla brytyjskiej waluty jest w ostatnich dniach optymizm związany ze szczepieniami przeciwko Covid-19, które są zdecydowanie bardziej zaawansowane niż w przypadku eurolandu oraz informacje, że Bank Anglii szybko nie zdecyduje się na wprowadzenie ujemnych stóp procentowych.

Po południu notowania funta do euro kształtowały się na poziomie 88,17 pensów (spadek o 0,1 proc.) zaś względem dolara funt stracił 0,1 proc. i był wyceniany na poziomie 1,3645 USD.

Według uaktualnionych prognoz banku ING, w tym roku za jedno euro płacić się będzie 85 pensów, zaś relacja dolara do funta przekroczy poziom 1,50.

Strategowie holenderskiego banku szacują transakcje funta z 7 proc. dyskontem do euro - niedowartościowanym - w oparciu o model średnioterminowego kursu równowagi behawioralnej (BEER).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane