Funt próbuje odbijać

  • Marek Rogalski
opublikowano: 28-08-2017, 17:08
aktualizacja: 28-08-2017, 17:10

Poniedziałek przynosi próbę kontynuacji odbicia z piątku, jakie miało miejsce na funcie w relacji do większości głównych par.

W ostatnich tygodniach kluczowy pozostawał wątek związany z Brexitem, a konkretnie obawami dotyczącymi tego, czy uda się wynegocjować to co konieczne na czas i jak ewentualnie będzie wyglądać kwestia tzw. okresu przejściowego. Polityczna słabość rządu premier May była do tej pory wskazywana, jako jeden z głównych problemów. Tymczasem w miniony weekend postulaty premier May znalazły uznanie w oczach laburzystowskiej opozycji, która opowiada się za tzw. „miękkim Brexitem”. To może nieco pomóc w negocjacjach z Brukselą, jednak te nadal pozostaną dość trudne.

Na dziennym wykresie GBPUSD widać, że mocujemy się z ważną linią trendu wzrostowego, jaka została złamana w zeszłym tygodniu. Obecny ruch można zakwalifikować jako powrotny. Zastanawiające jest jedynie zachowanie się dziennego MACD, który wygenerował sygnał kupna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu