Furgonetki Fiata i PSA

Marcin Bołtryk
opublikowano: 18-05-2006, 00:00

Koncerny Fiat i PSA poinformowały o rozpoczęciu nowego etapu współpracy. Jej efektem będzie auto dostawcze X250.

Produkcja nowego samochodu dostawczego zostanie uruchomiona w Sevel we Włoszech. Wartość inwestycji przekroczyła 1,1 mld EUR. Samochód sprzedawany będzie pod trzema markami (należącymi do obu koncernów), jako nowe: Fiat Ducato, Peugeot Boxter oraz Citroen Jumper.

Wszystkie będą dostępne w wersji do przewozu osób, o dopuszczalnej masie całkowitej od 3 do 4 ton, ładowności użytkowej od 1 do 2 ton. Dostępne będą trzy rozstawy osi, cztery długości i trzy wysokości. Przewiduje się też siedem wersji o różnej objętości przestrzeni ładunkowej — od 8 do 17 m sześc.

Najnowsza furgonetka o oznaczeniu X250 będzie dostępna w czterech wersjach silnikowych. Wszystkie to jednostki wysokoprężne z turbodoładowaniem, 16-zaworowe z technologią common-rail i wtryskiem bezpośrednim najnowszej generacji (wielopunktowym). Silniki będą rozwijać moc od 100 do 157 KM. Wszystkie będą spełniały wymogi normy EURO 4.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy