Futures nadal idą za indeksem

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 29-07-2005, 00:00

Najpopularniejsza seria kontraktów na WIG20 też wczoraj biła rekordy. Podążając za indeksem, futures wyznaczyły nowe maksima hossy na poziomie 2144 pkt. Chociaż ujemna baza wciąż jest bardzo wysoka i sięga 30 pkt, kontrakty powinny kontynuować rekordowy trend na przełomie lipca i sierpnia.

Notowania rozpoczęły się wzrostem o 3 pkt do 2123 pkt. Poranna część sesji przyniosła podejście wrześniowej serii do strefy 2130 pkt. Jednak były to raczej nieśmiałe próby. Dopiero popołudniowe notowania przyniosły pokonanie szczytów. Wydatnie pomogły w tym jednorazowe zlecenia kupna przekraczające 100 sztuk kontraktów. Duzi gracze przeszli na stronę długich pozycji. Przy 2135 pkt. najpopularniejsza seria futures na chwilę wyhamowała. Finisz znów należał do kupujących. Kontrakty sięgnęły 2144 pkt. Na zamknięciu nie było euforii i ostatnie transakcje zawarto po 2140 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

S&P