Futures nie dają jasnych sygnałów odnośnie przebiegu sesji w USA

WST
opublikowano: 26-02-2008, 13:50

Wycena kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd zmienia się w niewielkim stopniu wahając się na poziomie poniedziałkowego zamknięcia.

Utrzymujące się - na razie - w miarę dobre nastroje to między innymi efekt doniesień z niemieckiej gospodarki. Nieoczekiwany wzrost wskaźnika Ifo, obrazującego nastroje wśród niemieckich przedsiębiorców spowodował nieznaczne osłabienie obaw o spowolnienie w amerykańskiej gospodarce.

Inwestorzy w dalszym ciągu też dyskontują informację o utrzymaniu ratingu AAA dla MBIA, lidera sektora ubezpieczycieli obligacji.

Około godziny 13.45 futures na indeks S&P500 zyskiwały 0,5 pkt, na DJ IA rosły o 4 pkt, zaś na Nasdaq100 zwyżkowały o ponad 7 pkt.

Obawy związane z przebiegiem sesji budzi jednak przewidziana na dzisiaj prezentacja serii danych makro. Najwcześniej poznamy styczniową inflację liczoną w cenach producentów (PPI). Dowiemy się też jak duże było w lutym zaufanie konsumentów wyliczne przez Conference Board i jak zmieniły się ceny domów w czwartym kwartale.

Negatywne przełożenie na notowania mogą mieć rezultaty jakie w czwartym kwartale wypracował jeden z liderów sektora detalistów, Home Depot. Zysk giganta opadł mocniej niż prognozowali analitycy. Obecnie gracze czekają na wyniki sieci Office Depot i Target.

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Futures nie dają jasnych sygnałów odnośnie przebiegu sesji w USA