Futures pokonały 1700 pkt

Sebastian Gawłowski
06-01-2004, 00:00

Kupujący zdominowali handel na pierwszej, normalnej sesji po świątecznej przerwie. Silny wzrost na obu rynkach został potwierdzony obrotami. Kontrakty na WIG20 znalazły się powyżej 1700 pkt i w tej okolicy mają obecnie wsparcie. Oporem jest strefa 1730 pkt, którą wyznacza linia łącząca ubiegłoroczne szczyty.

Notowania rozpoczęły się na poziomie 1657 pkt. Początek nie zapowiadał wielkich emocji. Kontrakty zeszły nawet chwilowo poniżej piątkowego zamknięcia. Dopiero atak popytu na rynku kasowym pociągnął do góry kontrakty i wymiótł z rynku sprzedających. Marcowe kontrakty bez problemów rozprawiły się z kolejnymi oporami 1670 pkt, 1690 i 1700 pkt. Później futures weszły w stabilizację. Realizacja zysków z długich pozycji nie doprowadziła do głębszego osłabienia. Indeks wciąż zyskiwał, więc baza zmniejszyła się do 25 pkt. Zamknięcie wypadło na poziomie 1714 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Futures pokonały 1700 pkt