Futures pozostają powyżej 1700 pkt

Sebastian Gawłowski
08-01-2004, 00:00

Wczorajsza sesja nie przyniosła zmian na rynku terminowym. Korekta ostatnich wzrostów przerodziła się w męczącą stabilizację z przypadkowymi ruchami w obie strony. Na rynku aktywni byli arbitrażyści i day traderzy, którzy kupowali długie pozycji nie martwiąc się o niemal 40-pkt dodatnią bazę na futures.

Notowania rozpoczęły nieznaczną zwyżką na 1712 pkt. Jednak korekcyjne nastroje nie pozwoliły na większy wzrost. W porannej części handlu kontrakty nie zdołały przekroczyć 1715 pkt. Tymczasem spora podaż na akcjach trochę przestraszyła graczy terminowych i futures zjechały do 1693 pkt.

Naruszenie wsparcia na 1700 pkt uaktywniło łapaczy dołków. Doczekali się oni koszykowego popytu na rynku kasowym ze strony arbitrażystów. Sztuczny popyt na akcje wystarczył, by znaleźli się chętni do kupna. W efekcie po południu futures odrabiały wcześniejsze straty. Spora zwyżka zatrzymała się tuż powyżej 1720 pkt. Bliskość strefy oporu 1725-1730 pkt to było już jednak za wysoko jak na korekcyjną sesję. Zamkniecie wypadło na 1709 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Futures pozostają powyżej 1700 pkt