Futures przegoniły indeks

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 09-03-2004, 00:00

Posiadacze długich pozycji na kontraktach na WIG20 zacierają ręce. Na wczorajszej sesji zarobili kolejne 26 pkt. Marcowa seria futures na WIG20 pokonała kolejny opór 1820 pkt. Chociaż nie ma sygnałów końca hossy, w szeregi graczy wkrada się nerwowość. Rosnąca chęć do realizacji zysków kilkakrotnie zachwiała wczoraj notowaniami. Pierwsze ważne wsparcie znajduje się dopiero na 1790 pkt.

Notowania rozpoczęły się wzrostem do 1806 pkt. Od początku sesji popyt podciągał wartość marcowej serii w oczekiwaniu na sforsowanie przez indeks 1800 pkt. Kontrakty przeszły 1815 pkt, ale pierwsze podejście WIG20 pod opór się nie udało. Przeceniło to futures o kilkanaście punktów. Jednak dalsza część sesji przebiegała już pod kontrolą kupujących. Po uruchomieniu serii zleceń stop najpopularniejsza seria kontraktów sięgnęła nowego maksimum hossy 1829 pkt. Nowe szczyty sprowokowały realizację zysków. Dodatnia baza została zniwelowana tylko do 2 pkt. Finisz sesji znów przyniósł ofensywę popytu. Kontrakty kończyły handel na nowym szczycie 1830 pkt — o 15 pkt wyżej niż indeks.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Futures przegoniły indeks