Futures są znów poniżej 1700 pkt

Sebastian Gawłowski
15-01-2004, 00:00

Przebieg wczorajszej sesji na rynku terminowym potwierdził ostatnie sygnały słabnięcia popytu. Nieudane próby sforsowania poziomu 1730 pkt przez kontrakty na WIG20 spowodowały odwrót kupujących. Spadła liczba otwartych pozycji, co jest efektem realizacji zysków przez arbitrażystów.

Notowania rozpoczęły się bez większych zmian. Ale już pierwsze minuty handlu przyniosły spadek w okolice wsparcia 1700 pkt. Kupujący na tym poziomie odparli pierwszy atak podaży, a następnie podciągnęli futures w strefę kluczowego oporu 1730 pkt. Mimo zwyżki nastroje na rynku były dalekie od optymizmu obserwowanego w poprzednich dniach.

Sygnałem do sprzedaży był odwrót WIG20 w okolicy 1700 pkt. Indeks nie może sobie poradzić z tym oporem od dłuższego czasu. Tym razem gracze też przestraszyli się tego poziomu. Wartość marcowej serii zniżkowała do 1680 pkt. Błyskawiczny spadek wyniósł w tym momencie blisko 40 pkt. Końcówka przyniosła pogłębienie przeceny do 1673 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Futures są znów poniżej 1700 pkt