Futures wróżą powrót hossy

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 10-02-2004, 00:00

Wczorajsza sesja przyniosła posiadaczom długich pozycji ponad 60-pkt zarobek. Marcowa seria kontraktów na WIG20 pokonała ważny opór przy 1695 pkt. Rośnie optymizm wśród graczy. Baza między kontraktami a WIG20 wróciła na plus i sięgała nawet 9 pkt. Teraz wszyscy czekają na przekonujące pokonanie przez indeks WIG20 poziomu 1700 pkt.

Notowania rozpoczęły się wzrostem. Już na otwarciu padł pierwszy opór przy 1655 pkt. Marcowa seria futures na WIG20 szykowała się do ataku na jeden z kluczowych oporów — 1965 pkt. Jego pokonanie zanegowałoby sygnały sprzedaży z końca stycznia. Zdecydowana przewaga popytu od początku sesji na rynku akcji przekonała ostatnich pesymistów, że ten dzień będzie należał do posiadaczy długich pozycji. Futures szły w górę przy rosnącej liczbie otwartych pozycji. Pokonanie ważnego oporu odbyło się niemal z marszu. Zamknięcie wypadło na poziomie 1721 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy