Futures zapowiadają wzrosty na Wall Street

WST
opublikowano: 11-06-2012, 13:32

Kontrakty terminowe na indeksu amerykańskich giełd rosną, sugerując dodatnie otwarcie poniedziałkowych notowań na rynku kasowym Wall Street.

Tym samym kontynuowana byłaby wzrostowa seria, która indeksowi S&P500 pozwoliła zakończyć miniony tydzień z najlepszym wynikiem w tym roku.

Utrzymanie relatywnie dobrych nastrojów jest w głównej mierze następstwem weekendowych doniesień odnośnie pomocy dla hiszpańskich banków, co nieco zmniejszyło obawy związane z rozprzestrzenianiem się kryzysu zadłużeniowego w Europie.

Dzisiejsze kalendarium makro świeci pustkami przez co uwaga inwestorów kierować się będzie przede wszystkim na spółki i spekulacje.

Podbijania wycen akcji na amerykańskiej giełdzie sprzyjać też może poranna zwyżka na dalekowschodnich parkietach oraz aprecjacja kursów na giełdach Starego Kontynentu, a także doniesienia o chińskim handlu zagranicznym w maju. Eksport wzrósł o 15,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2011 r. i przebił oczekiwania analityków niemal dwukrotnie.

W przedsesyjnym handlu drożeją akcje instytucji finansowych z Bank of America i citigroup na czele. Dzięki zwyżce na rynku surowcowym, można liczyć na wzrost notowań papierów koncernów wydobywczych i paliwowych. W tym segmencie oczy handlujących powinny być zwrócone na koncern górniczy Freeport McMoRan Copper & Gold, któremu rząd Indonezji przyznał uprawnienia do eksportu nieprzetworzonych rud.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane