Futures zapowiadają zwyżkę na otwarciu notowań w USA

WST
05-06-2008, 13:37

W przedsesyjnym handlu lekko zwyżkują notowania kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd. Może to  sugerować dodatnie otwarcie na Wall Street, która wczoraj w drugiej części notowań mocno rozczarowała. Analitycy spekulują, że aprecjacja futures jest w  głównej mierze zasługą spadku cen ropy i zmniejszenia się obaw o wyniki spółek uzależnionych od cen paliw.

Na godzinę przed otwarciem notowań opublikowany zostanie raport o liczbie tzw. nowych bezrobotnych. Prognoza zakłada ich symboliczny spadek w minionym tygodniu z 372 do 370 tys.

W Niemczech rośnie wycena papierów General Motors. Inwestorzy liczą, że niższe ceny paliw odbudują popyt na samochody. Stawianie takiej tezy w obliczu zaledwie kilkudniowej korekty na rynku ropy wydaje się co najmniej przedwczesne.

Specjaliści spodziewają się wzrostu ceny akcji Northwest Airlines. Ma to być zasługą podniesienia rekomendacji przez analityków Lehman Brothers ze „zgodnie z rynkiem” do „przeważaj”. Broker podwyższył równocześnie ocenę inwestycyjną dla całego sektora lotniczego.

Straty odrabia Pepsico. Kurs drugiego pod względem wielkości producenta napojów spadł ostatnio do najniższego od 10 miesięcy poziomu. Analitycy prognozują, że w przeciągu kolejnych 12 miesięcy ma szansę na co najmniej 21-proc. aprecjację.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Futures zapowiadają zwyżkę na otwarciu notowań w USA