Futures zeszły poniżej wsparcia

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 24-02-2004, 00:00

Wczorajsza sesja dała dużo satysfakcji posiadaczom krótkich pozycji. Marcowa seria kontraktów na WIG20 zeszła poniżej wsparcia przy 1735 pkt. Może to zapowiadać dalszą przecenę, przynajmniej do 1665 pkt. Może, ale nie musi, gdyż wszystko zależy od zachowania indeksu WIG20 na poziomie 1710 pkt. Wczorajsze niskie obroty sugerują, że spadki to raczej efekt wycofania się kupujących, którzy czekają na rozstrzygnięcie losów planu Jerzego Hausnera.

Notowania rozpoczęły się zwyżką do 1745 pkt. Początkowa zwyżka podniosła wartość marcowej serii 5 pkt wyżej. To jednak wszystko, na co było stać popyt w dniu wczorajszym. Tuż przed otwarciem zaatakowali sprzedający i nie odpuścili do końca handlu. Kontrakty szybko zjechały poniżej poziomu piątkowego zamknięcia. Co gorsze dla posiadaczy długich pozycji, nie wytrzymało bardzo ważne wsparcie w strefie 1730-1735 pkt. Przecena zatrzymała się dopiero przy 1719 pkt. Z tego poziomu doszło do odbicia, które dotarło w pobliże przełamanego wsparcia, więc można je potraktować jako ruch powrotny. Zamknięcie wypadło na poziomie 1719 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Futures zeszły poniżej wsparcia