Fuzja na australijskim rynku telekomów za 15 mld AUD

opublikowano: 30-08-2018, 08:34

Australijskie operacje Vodafone staną się częścią nowego giganta telekomunikacyjnego. Dojdzie do tego w efekcie szacowanej na 15 mld AUD (wliczając zadłużenie) fuzji z TPG Telecom, donosi serwis BBC.

Połączenie Vodafone Hutchison Australia i TPG Telecom wykreować ma dostawcę usług mobilnych, stacjonarnych i szerokopasmowych o skali pozwalającej rywalizować z Telstra i Optusem.

Firma Vodafone Australia, która należy do CK Hutchison i Vodafone Group (Hongkong), będzie dysponować 50,1 proc. udziałów w nowym przedsięwzięciu.

TPG będzie posiadała pozostałą część udziałów w TPG Telecom, która to spółka będzie notowana na australijskiej giełdzie.

Dyrektorem zarządzającym o wykonawczym nowo połączonej grupy zostanie Inaki Berroeta, zaś David Teoh, który jest obecnie dyrektorem generalnym i prezesem TPG, zostanie przewodniczącym nowej grupy.

TPG jest jednym z największych dostawców usług internetowych w Australii.

Vodafone Hutchison Australia jest trzecim co do wielkości operatorem komórkowym w kraju, który jest współwłaścicielem Vodafone Group i Hutchinson Telecommunications Australia. Jego baza mobilnych klientów obejmuje około 6 mln abonentów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu