Fuzja nastąpi jesienią

Marta Filipiak
03-02-2006, 00:00

Polimex włączy spółkę zależną w swoje struktury i ma nadzieję, że w ten sposób wzrośnie jego potencjał, a tym samym — szanse w przetargach.

Polimex-Mostostal Siedlce oraz ZREW sfinalizują połączenie na przełomie trzeciego i czwartego kwartału. Tak wynika z podjętych wczoraj uchwał. Zarządy spółek zapowiadają w nich podjęcie prac zmierzających do fuzji obu spółek. Połączenie nastąpi w wyniku przeniesienia majątku ZREW na Polimex-Mostostal Siedlce w zamian za akcje, które Polimex-Mostostal Siedlce wyda akcjonariuszom ZREW. Obecnie Polimex-Mostostal Siedlce posiada w ZREW 48,27 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu.

— Decyzja zarządów jest zgodna ze strategią integracji spółek grupy kapitałowej Polimex-Mostostal — komentuje Konrad Jaskóła, prezes Polimeksu-Mostostalu Siedlce.

Jego zdaniem, w długim terminie konsolidacja spółek doprowadzi do zwiększenia rentowności prowadzonej działalności, co w połączeniu z oczekiwanymi efektami synergii i redukcją kosztów przyniesie wzrost wartości akcji spółki.

Wycena spółek będzie sporządzona na bazie audytowanych sprawozdań za 2005 r.

„W wyniku połączenia ZREW zostanie przekształcony w samodzielny zakład zarządzany przez obecną kadrę kierowniczą. Zakład utrzyma dotychczasowy poziom samodzielności w podejmowaniu kluczowych decyzji związanych z prowadzoną działalnością” — napisał w komunikacie zarząd Polimeksu-Mostostal Siedlce.

Konrad Jaskóła twierdzi, że w najbliższych latach będzie realizowanych wiele dużych przedsięwzięć inwestycyjnych w branży energetycznej, a możliwość uczestnictwa w przetargach jako generalny wykonawca uzależniona jest nie tylko od kompetencji i referencji, ale również od potencjału kapitałowego i skali prowadzonej działalności.

— Planowane połączenie pozwoli na skupienie w jednym podmiocie wszystkich wymienionych wartości, a w konsekwencji zwiększy jego szanse na zdobywanie i realizację kontraktów — dodaje Konrad Jaskóła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Filipiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fuzja nastąpi jesienią