G2A Arena – trwają Kongresy: Business Without Limits oraz Future Energy Forum

Materiał partnera
opublikowano: 28-11-2017, 15:14
aktualizacja: 28-11-2017, 15:21

W dniu dzisiejszym w G2A Arenie w Jasionce k. Rzeszowa rozpoczęły się równolegle dwa Kongresy: Business Without Limits oraz Future Energy Forum. Kongresy, które skupiają ekspertów i przedstawicieli z różnych branż po to, by dyskutować na najważniejsze, bieżące tematy z obszaru biznesu i energetyki.

Można powiedzieć, że „firmowym” już wydarzeniem G2A Areny jest organizowany cyklicznie biznesowy kongres „Business Without Limits”. Dziś, 29 listopada pierwszy dzień III edycji tego wydarzenia. Idea kongresu jest prosta – jak sugeruje nazwa - biznes bez ograniczeń. Biznes, który ograniczenia pokonuje na rzecz rozwoju i poprawy efektywności gospodarczych przedsięwzięć. Kongres pozwala zatrzymać się i spojrzeć na biznes z wielu perspektyw. Umożliwia dyskusję na tematy ważne z punktu widzenia biznesu. Pozwala na wymianę doświadczeń, podsuwa nowe rozwiązania, często umożliwia synergię pomiędzy biznesem, nauką i samorządem. Jest to także wyjątkowy moment, gdzie oprócz merytorycznych dyskusji, nawiązywane są biznesowe relacje.

Dotychczasowe dwie edycje zgromadziły ponad 2000 uczestników i dotyczyły takich tematów jak: GLOCAL, eCommerce, innowacje czy partnerstwo tytularne obiektów.

W trakcie tej edycji – w dniu dzisiejszym dyskusja toczy się wokół następujących tematów: Rozwój województwa podkarpackiego a dynamizacja sektora produktów premium; Społeczna odpowiedzialność biznesu; Budownictwo - nowe kierunki rozwoju; Firmy rodzinne; siła polskich marek; Inwestycje finansowe- bezpieczne, rozsądne, udane; jak to robić.

Po tak skonstruowanym dniu paneli i dużej porcji merytorycznych dyskusji, w godzinach popołudniowo-wieczornych będzie można porozmawiać w mniej oficjalnych okolicznościach podczas cocktail party i muzyce na żywo.

Jutro kolejny dzień kongresu i merytorycznych rozważań na tematy takie jak: Rynek pracy w Polsce i Unii Europejskiej; Ekspansja polskich firm na rynki zagraniczne; Innowacyjna medycyna- nowe rozwiązania, nowe technologie.

Organizatorzy Business Without Limits wierzą, że III odsłona kongresu uwieńczona będzie sukcesem zarówno w kontekście frekwencji, merytorycznych wniosków i podjętych konstruktywnych celów biznesowych na przyszłość. Jednocześnie zapowiadana jest już IV edycja Business Without Limits, edycja szczególna - organizowana na skalę międzynarodową, podejmująca zagadnienia natury globalnej, zbieżna z obchodami II rocznicy otwarcia obiektu.

Również dzisiaj w G2A Arenie ma miejsce pierwszy dzień Kongresu Energetycznego Future Energy Forum, podczas którego analizowana jest sytuacja sektora energetycznego. Wydarzenie patronatem honorowym objęło Ministerstwo Energii i Ministerstwo Środowiska.

Kongres skupia ekspertów, przedstawicieli branży energetycznej i wszystkich tych, którzy zainteresowani są aktualną sytuacją sektora energetycznego. Dyskusja dotyczy zmian w prawie, nowości technologicznych oraz strategii rozwoju firm działających na tym rynku. Kongres umożliwia merytoryczną debatę na wysokim poziomie oraz nawiązanie dialogu między przedstawicielami branży energetycznej, sektorów współpracujących oraz administracją publiczną.

„Mamy nadzieję, że I edycja tegorocznego kongresu okaże się sukcesem i sprawi, że Future Energy Forum stanie się także cyklicznym wydarzeniem.” – mówi Kamil Szymański - Prezes Zarządu CWK Operator, spółki zarządzającej G2A Arena.

Wszystko to ma miejsce w G2A Arenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce. Choć stosunkowo niedługo, bo od 06.2016r, G2A Arena działa bardzo prężnie i śmiało można stwierdzić, że jest to najnowocześniejszy obiekt na terenie Podkarpacia. To tętniące życiem biznesowe serce regionu zachwycające designem i możliwościami organizacyjnymi potencjalnych eventów. To tutaj organizowane były takie wydarzenia jak dwie edycje Kongresu 590 z udziałem i pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Europejski Kongres Robotyczny, Forum Europa-Ukraina 2017 oraz międzynarodowe targi przemysłu lotniczego i obronnego Aerospace&DefenceMeetings Central Europe. Z kolei 3-dniowy Festiwal Nauki, który miał miejsce w G2A Arenie zgromadził tylko w swoim trzecim dniu ponad 20 tys. odwiedzających.

Mimo, że od otwarcia obiektu minęło zaledwie półtora roku, w G2A Arenie odbyło się blisko 150 eventów, a swoją obecnością zaszczycili nas goście z ponad 40 różnych krajów. „G2A Arena jest na tyle wielofunkcyjnym obiektem, że mogą się w nim odbywać każdego rodzaju imprezy. Począwszy od targów i wystaw, a kończąc na konferencjach oraz spotkaniach biznesowych w niewielkim gronie. Co istotne, w Centrum można organizować kilka imprez jednocześnie – część wystawiennicza i kongresowa mogą funkcjonować niezależnie względem siebie lub łączyć się w jedną przestrzeń.” – dodaje Kamil Szymański.

Zapraszamy na stronę obiektu, gdzie można śledzić kalendarz wydarzeń: http://www.g2aarena.pl/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / G2A Arena – trwają Kongresy: Business Without Limits oraz Future Energy Forum