Gadu-Gadu: pierwsze przejęcie na początku II kwartału

opublikowano: 23-02-2007, 11:38

"Trwają rozmowy na temat przejęć w kraju. Chcemy realizować przejęcia jak najszybciej. Myślę, że pierwsze z nich jest możliwe na początku drugiego kwartału" - powiedział Pokrzywa dziennikarzom.

Z pozyskanych na GPW środków Gadu-Gadu planuje przeznaczyć na przejęcia podmiotów z branży internetowej posiadających usługi lub treści uzupełniające ofertę spółki do 39 mln zł.

Celem emisji akcji zgodnie z zapisami prospektu jest też ekspansja zagraniczna, na który spółka chce przeznaczyć 4,5 mln zł. Pierwszy rynek gdzie zaistnieje spółka to Ukraina.

"Z komunikatorem internetowym na Ukrainie chcemy ruszyć na przełomie pierwszego i drugiego kwartału. Nasze plany na tym rynku są co najmniej takie jak w Polsce, gdzie z naszych usług korzysta co drugi internauta" - powiedział Pokrzywa.

Ukraina ma stać się dla Gadu-Gadu przyczółkiem do wejścia na większy rynek rosyjski. Pokrzywa powiedział w piątek, że jeśli projekt komunikatora na Ukrainie okaże się sukcesem, podobny projekt w Rosji ruszy jeszcze w tym roku.

Członek zarządu zapowiedział, że dzięki inwestycjom jakie spółka poczyniła w ubiegłym roku liczy na wyższy niż w 2006 roku wzrost przychodów przy zachowaniu ubiegłorocznej rentowności.

Szacunki spółki za 2006 rok mówią, że osiągnęła ona 3,73 mln zł zysku netto wobec 3,18 mln zł zysku w 2005 roku. Zysk operacyjny przed amortyzacją EBITDA wyniósł 4,93 mln zł wobec 4 mln zł rok wcześniej. Przychody firmy za zeszły rok zamknęły się kwotą 10,48 mln zł w porównaniu do 8,27 mln zł w 2005 roku.

W wyniku emisji nowych akcji spółka pozyskała 77,88 mln zł. Spółka zaoferowała inwestorom 4.958.611 akcji, z czego 1.250.000 to akcje istniejące serii A, a 3.708.611 są akcjami nowej emisji serii C. Cena emisyjna ustalona została na poziomie 21 zł, a stopa redukcji osiągnęła 99,43%.

Środki z emisji oprócz sfinansowania ekspansji na rynkach zagranicznych i przejęcia podmiotów z branży internetowej spółka zamierza przeznaczyć m.in. na inwestycje w świadczenie usług wirtualnego operatora telefonii komórkowej (MVNO). Na ten cel ma trafić do 21 mln zł. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Gadu-Gadu: pierwsze przejęcie na początku II kwartału