Gadżet dla miłośników wina

DI, Bloomberg
04-04-2016, 12:15

Start-up Kuvée znalazł sposób na ochronę wina przed zepsuciem i utratą aromatu. Na rynku pojawił się naszpikowany technologią dozownik.

Otwarta butelka wina oznacza, że zaczął upływać czas przydatności do spożycia. Wino szybko traci aromat i odstawione na bok w końcu staje się dla smakosza nie do przyjęcia. Dozownik Kuvée ma to zmienić.  

Kuvée - gadżet dla miłośników wina
Zobacz więcej

Kuvée - gadżet dla miłośników wina

Kuvée

Głównym produktem systemu Kuvée jest karafka sprzedawana za 199 USD, która przypomina butelkę wina w większym rozmiarze. Wino dostarczane jest przez partnerskich producentów w specjalnych butelkach i dzięki zaworowi można je nalewać bez obawy, że do środka dostanie się tlen.

Kuvée zapewnia, że wina pozostają świeże nawet przez 30 dni, więc ostatni kieliszek smakuje tak dobrze, jak pierwszy.  

- Możesz wypić piwo we wtorkowy wieczór, możesz wypić wspaniały koktajl we wtorkowy wieczór, ale nie możesz wypić całej butelki wina we wtorkowy wieczór - tłumaczy Vijay Manwani, współzałożyciel i prezes Kuvée. 

Kuvée zadebiutowało z katalogiem 48 win, które można kupić przy pomocy samej karafki. Urządzenie wyposażone jest w ekran, który pokazuje nie tylko liczbę pozostałych do wypicia kieliszków, ale także łączy się poprzez WiFi ze sklepem. Użytkownik może też wyświetlić historię i pochodzenie danego wina.   

Każdego roku producenci wina napełniają 38 mld butelek, podaje agencja Bloomberg. Cały przemysł winiarski ma wartość 300 mld USD.  

Kuvée do tej pory pozyskał od inwestorów 6 mln USD na dalszy rozwój. Pieniądze wyłożyły Founder Collective, BOLT i General Catalyst.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Gadżet dla miłośników wina