Gala w Toruniu

Ryszard Gromadzki
25-03-2004, 00:00

Przedstawiciele 98 firm z województwa kujawsko-pomorskiego spotkali się w Toruniu, by wspólnie świętować sukces.

Na kilkanaście minut przed rozpoczęciem gali Gazel Biznesu okazała sala toruńskiego Dworu Artusa była już szczelnie wypełniona. Przybyło około 150 osób. Dominowali przedsiębiorcy, przedstawiciele najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich firm regionu. Wśród nich byli także przedstawiciele władz Torunia i regionu, z Romualdem Kosieniakiem, wojewodą kujawsko-pomorskim na czele.

Bogaćcie się!

Gości powitał Andrzej Nierychło, wydawca „PB”.

— Na pierwszy plan w mediach wybijają się wielomilionowe inwestycje wielkich koncernów, ale pomyślność gospodarcza kraju zależy przede wszystkim od tysięcy małych i średnich firm, wasze przedsiębiorstwa są wśród nich awangardą — mówił Andrzej Nierychło.

Romuald Kosieniak, składając gratulacje wyróżnionym przedsiębiorcom z regionu, życzył im, żeby po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej warunki ich działalności zdecydowanie się polepszyły.

— Rozwijajcie swoje firmy, bogaćcie się — apelował do przedsiębiorców Romuald Kosieniak.

Po tych słowach skierował się do Andrzeja Nierychły.

— Dziękuję za tę inicjatywę. Proszę przyjąć statuetkę wyobrażającą nasze województwo w Unii Europejskiej, jako wyraz uznania dla „Pulsu Biznesu” za pomysł tego rankingu, a także podkreślenie europejskiego potencjału kujawsko-pomorskich firm — mówił Romuald Kosieniak.

Laureaci mają głos

Po przemówieniach przyszła pora na wręczenie statuetek i tytułów Gazel Biznesu 2003. Na scenie pojawili się szefowie trzech pierwszych firm rankingu.

Tak jak na oskarowej gali w Hollywood liderzy dziękowali za wyróżnienia.

— Przede wszystkim, dziękuję współpracownikom. Bez zgranego zespołu nie byłoby tego sukcesu — mówił Janusz Olszewski, prezes bydgoskiej spółki Metalko, która zajęła pierwsze miejsce w regionie.

Stanisław Wutkowski, właściciel firmy Wutkowscy (drugie miejsce) podkreślił, że tytuł Gazeli Biznesu bardzo się jego firmie przyda w jubileuszowym, 20 roku działalności.

— A ja chciałem podziękować „Pulsowi Biznesu” za informacje, które nam dostarczacie każdego dnia. To nam naprawdę pomaga funkcjonować — podkreślał Janusz Marchlewski, właściciel włocławskiego Marlexu, zdobywcy trzeciego miejsca w regionie.

Po liderach na scenie pojawili się kolejni laureaci rankingu. Nie zabrakło firm znanych w kraju i za granicą. Wśród nich m.in. spółka Bohamet z Białych Błot, kierowana przez Jarosława Halarewicza — europejskiego potentata w produkcji okien okrętowych. Firma wyposażyła m.in. największy statek wycieczkowy świata — Queen Mary II.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Strona główna / Gala w Toruniu